Det kan bli endringe og det er alltid en god grunn. Så bare vær i Isogaisa energien-alt blir som det skal være!

There might be changes. There is always a good reason. Just follow the flow!

TORSDAG 22.08.2019

 

kl 21.00 Storytelling/historiefortelling

FREDAG 23.08.2019

Fredag

23.08.19

Hvem Sted   Montessori skole Sted
kl. 10.00 Flaggheising

Introduksjon av gjester og presentasjon av Montessoriskolen

Ute 10.15 Samer i Russland
Strupesang
Oktogon
kl. 10.30 – 17.00 Workshop – Masterclass

Samisk duodji

arbeid med reinhorn og rikule

Fletting med røtter

Albert Soob

 

 

Anna og Milana Sapelnikova

Duodjelavvo kl. 10.15

 

 

 

11.00

Workshop

Ansiktsmaling

Viktoria Yushkova

 

Montesorriskolen

Barne-lavvu

 

 

 

Oktogon

kl. 10.30 – 12.30 Healing og urter Anna Rajalova

tsjekkisk «Snåsadame»

Lavvo 1 – 12.00 Tegneworkshop

Manga

Katrine og Id Hjulstad

Barne-lavvu
kl. 12.30 – 13.00 Foredrag – Bhutan og Tibet Jørgen Nøvik Oktagon kl. 12 – 12.30 Lunch
kl. 15.00 – 16.00 Tolkiens Gandalf Katrine Hjulstad Oktagon kl.12.30 – 13.00 Foredrag

Bhutan og Tibet

Jørgen Nøvik

Oktagon
kl. 16.00 – 17.30 Samisk Naturforståelse

trommereise og meditasjon

Lone Ebeltoft Oktagon kl. 13.00 – 14.30 Buer

Geir A. Hætta Berg

Oktogon
kl.17.00 – 18.30 Workshop-

Strupesang

 

Semen Bolshunov Lavvo 1
kl. 19.00 Åpningsseremoni Oktagon
kl.19.50 Flaggfiring Styret Ute
ca. kl. 20.00 Konsert – Kevin Boine Oktagon
Ca. kl 21.30 Åpen mikrofon Programsjef Oktagon
kl. 22.00 Tromming Lone og Jørgen Oktagon
 

LØRDAG 24.08.2019

LØRDAG

24.08.19

Hvem Sted    
kl. 09.30 Morgenmeditasjon Lone Oktagon
kl.10.00 Flaggheising

 

Ute
kl. 10.05 – 17.00 Workshop – Masterclass

Samisk duodji arbeid med reinhorn og rikule

Fletting med røtter

Albert Soob

 

 

Anna og Milana Sapelnikova

Duodjelavvo
kl. 10.00 – 12.00 Samisk historie fortelling Astrid Ingeborg Swart Oktagon
kl. 10.30 – 12.30 Healing og urter

tsjekkisk «Snåsadame»

Anna Rajalova

 

Lavvo 1
kl. 12.00 – 14.00 Tolkiens Cirth skrift og Norrøne runer

Workshop Runer – lag dine egne runer

Katrine

Hjulstad

Oktagon
kl. 14.00 – 16.00 Årstidene Ronald Kvernmo Oktagon
kl. 16.00 – 18.00 Shamanisme og tantrisk buddhisme

chød meditasjon

Jørgen

Nøvik

Lavvo 1
kl. 16.00 – 18.00 Buer – foredrag m/workshop Geir A. Hætta Berg Oktagon  
kl.17.00 – 19.00 Workshop-Strupesang

 

Semen Bolshunov Lavvo 2  
Kl.19.30 – 19.40 Flaggfiring m/tromming Ute  
 
kl.20.00 Forkonsert med Inna Maria Amundsen Oktagon
kl.21.00 Konsert – Gurude Oktagon
kl.22.00 Åpen mikrofon Oktagon
kl.23.00 -23.30 Tromming Alle Oktagon  
kl. 23.30– 24.00 Kvelds meditasjon Lone og Jørgen Oktagon

SØNDAG 25.08.2019

SØNDAG

25.08.19

  Hvem Sted  
kl.09.30 – 10.00 Morgenmeditasjon Lone Oktagon
kl.10.00 Flaggheising
kl.10.05-14.00 Workshop – Masterclass

Samisk duodji arbeid med reinhorn og rikule

Fletting med røtter

Albert Soob

 

 

Anna og Milana Sapelnikova

Duodjelavvo
kl. 10.30 – 12.30 Healing og urter

tsjekkisk «Snåsadame»

Anna Rajalova

 

Lavvo 1
kl.10.30 – 12.30 Workshop

Shamanisme

Nadezhda Liashenko Oktagon
kl.12.30 – 14.00 Sjokoladeseremoni og tromming Ronald Kvernmo Oktagon
kl.14.00-16.00 Avslutningsseremoni Oktagon
BARNEPROGRAM
FREDAG

23.08.2019

Felles med Montessoriskolen
Kl.16.00-18.00 Komileker og komikultur Viktoria Yushkova Lavvo 2
   
LØRDAG

24.08.19

 
Kl. 13.00 – 14.00 Ansiktsmaling Viktoria Yushkova Lavvo 2
Kl. 17.00 – 18.00 Strupesang og Naturens dans Semen Bolshunov

Viktoria

Yushkova

Lavvo 2

og ute

 
SØNDAG

25.08.19

 
kl.10.30-12.30 Samisk eventyrfortelling Astrid Ingeborg Swart Lavvo 2

BARNEPROGRAM

Fredag

23.08.2019

Felles med Montessoriskolen
Kl.16.00-18.00 Komileker og komikultur Viktoria Yushkova Lavvo 2
   
Lørdag

24.08.19

 
Kl. 13.00 – 14.00 Ansiktsmaling Viktoria Yushkova Lavvo 2
Kl. 17.00 – 18.00 Naturens dans Semen Bolshunov Lavvo 2
 
Søndag

25.08.19

 
kl.10.30-12.30 Samisk eventyrfortelling

 

Astrid Ingeborg Swart Lavvo 2